Atmerk akis drąsiai!

Stikliniai protezai su kriolitu

Akių protezavimo centre akies protezai gaminami iš stiklo su kriolitu. Tokie protezai pasižymi natūraliai akiai būdingu šviesos atspindėjimu ir  puikiai imituoja tikros akies išvaizdą. Jei žmogus žiūri į veidrodį iš 1 metro atstumo ir abi akys atrodo panašios, tai rodo aukštą akies protezo kokybę. Stiklinių akių protezų su kriolitu gamyba užtrunka 1 dieną. Protezas gaminamas tik tada, kai šalia yra pacientas, ir yra individualiai pritaikomas prie akiduobės ertmės formos ir sveikosios akies spalvos.

Išskiriami du stiklinių akių protezų tipai: viensieniai ir dvisieniai. 

Viensieniai stikliniai protezai pasirenkami tais atvejais, kai yra išlikusi paciento akies membrana, atrofavęs akies obuolys arba kai yra išlikęs visas akies obuolys, tačiau jo priekinė centrinė dalis yra nebeskaidri (apsiblaususi), o pati akis nereginti. Tokiu atveju protezas yra uždedamas kaip kontaktinis lęšis ant išlikusio akies obuolio ir taip užmaskuoja ten esančią neskaidrią (apsiblaususią) zoną. Viensieniai akių protezai yra naudojami dar ir tais atvejais, kai po akies pašalinimo operacijos į akiduobės ertmę yra įdedamas implantas, skirtas užkirsti kelią veido deformacijoms ir užtikrinti sinchroniškus protezo ir sveikosios akies judesius. Viensienių protezų gamyba yra sudėtinga; jai reikia daug didesnio kruopštumo, atidumo ir profesionalumo nei gaminant dvisienius protezus. 

Dvisieniai protezai turi palyginti plonas (vidutiniškai 0,3–0,5 mm) sieneles, tarp kurių susidaro gana plati uždara vakuumo erdvė. Šio tipo protezai yra naudojami po akies obuolio šalinimo operacijų (enukleacijos).

Protezavimo specialistas parenka tokį protezo tipą, kuris yra tinkamesnis konkrečiam pacientui, priklausomai nuo jo individualių savybių ir specifinių bruožų.

Kiekvienam protezui suteikiama 2 metų techninių savybių garantija.