Akių protezavimas

Kokios yra pasirinkimo galimybės, jei žmogus nelaimingo atsitikimo metu ar dėl ligos prarado vieną ar abi akis? Ką galima padaryti, jei akies obuolyje net po kelių chirurginių operacijų neatsistato regos funkcija, jis susitraukia arba apsiblausia? Kosmetinė išvaizda, kurią dabar jau galima išgauti naudojant akių protezus, suteikia žmogui galimybę visapusiškai įsitraukti į jam įprastinę aplinką ir leidžia jam gyventi visavertį gyvenimą.

Naujausios technologijos ir modernios priemonės užtikrina greitą protezų gamybą ir išskirtinį patvarumą; priklausomai nuo pasirinktos medžiagos, Valterio protezavimo laboratorijoje akių protezai gali būti pagaminti  per 1–3 dienas. Kiekvienam protezui suteikiama 2 metų techninių savybių garantija.

Akių protezus nešioti būtina, kadangi jie ne tik užtikrina gerą kosmetinę išvaizdą, bet ir atlieka medicinines profilaktines funkcijas:

 • palaiko akiduobės formą, apsaugo junginės lankus nuo mažėjimo;
 • suteikia atramą akių vokams ir taip užtikrina jų funkcijas;
 • padeda palaikyti taisyklingą ašarinių akučių ir latakėlių padėtį;
 • apsaugo nuo išskyrų (sekreto) kaupimosi junginės ertmėje;
 • neleidžia akių vokams išlinkti (susisukti) ir blakstienomis traumuoti junginės;
 • apsaugo junginės ertmę nuo aplinkos poveikio (dulkių, vėjo, vandens);
 • palaiko normalią veido išraišką (kai kurie veido raumenys yra prisitvirtinę prie akiduobės kraštų).

 

Kiekvienas protezas yra unikalus rankų darbo kūrinys. Tai pagrindžia šiai specialybei reikalingą meistriškumą ir gali būti sulyginama su nepakartojama menine kūryba.

Priklausomai nuo pasirinktų medžiagų, akių protezai gali būti pagaminti per 1–3 dienas.

kv2

Akies protezavimas

Vadovaudamiesi turimomis žiniomis, patirtimi ir gebėjimais medicinos, meno ir technologijų srityje mes padedame klientams pakeisti į gerąją pusę gyvenimo kokybę, gamindami būtent kliento gyvenimo būdui, akiduobės formai ir specifikai, taip pat akies spalvai ir kitiems ypatumams pritaikytą akies protezą. Gaminame individualius akies protezus ir ektoprotezus  vaikams ir suaugusiesiems.

01

Pooperacinis protezavimas

03

PMMA protezai

05

Protezai vaikams

07

Dažniausiai užduodami klausimai

02

Stikliniai protezai su kriolitu

04

Ecto protezai

06

Naudojimas ir priežiūra

08

Protezo parinkimas

Kompensuojami akies protezai

UAB VPL Akių protezavimo centras yra sudariusi sutartį su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos dėl apdraustųjų aprūpinimo kompensuojamomis ortopedijos techninėmis priemonėmis – akies protezais. Akies protezai priklauso pirmam ortopedijos techninių priemonių, kurių įsigijimo išlaidos 100 proc. kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, sąrašui.

Kompensuojamieji akies protezai gali būti skiriami:

 1. kai apdraustasis pats kreipiasi į gydytoją specialistą dėl konsultacijos;
 2. kai apdraustasis konsultuojamas stacionarinėje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

 

Akies protezus skiria ASPĮ, teikiančių III lygio stacionarines oftalmologijos paslaugas, gydytojų konsiliumas, jei protezuojama pirmą kartą. Pakartotinai akies protezus gali skirti ir gydytojas oftalmologas, dirbantis antrinio lygio ambulatorines oftalmologijos paslaugas teikiančioje ASPĮ.

Akies protezus skiriantis gydytojas (ar gydytojų konsiliumas) medicinos dokumentų išraše (forma 027/a) nurodo:
 – apdraustojo vardą ir pavardę;
– gydymo įstaigos, kurioje dirba, pavadinimą;
– TLK-10-AM ir diagnozę;
– kompensuojamos ortopedinės techninės priemonės tipą.
– Medicinos dokumentų išrašas (forma 027/a) galioja ne ilgiau kaip 30 kalendorinių dienų nuo išdavimo dienos.

Akies protezai skiriami laikantis šių terminų:

 1. pooperaciniai laikini gydomieji akies protezai skiriami vieną kartą po operacijos;
 2. nuolatiniai akies protezai skiriami ne anksčiau kaip po dviejų mėnesių nuo pooperacinio laikinojo gydomojo akies protezo išdavimo dienos (jei buvo skirtas):
  1. vaikams iki 12 metų – ne dažniau nei kas pusmetį;
  2. akies protezai vaikams nuo 13 iki 18 metų – ne dažniau nei kas metus;
  3. suaugusiesiems – ne dažniau nei kas dvejus metus.
 3. jei akies protezas prarandamas dėl vagystės, gaisro, stichinės nelaimės ir pan. (apdraustasis turi pateikti VLK tai patvirtinančius dokumentus), naujas akies protezas skiriamas anksčiau numatyto skyrimo termino.

 

Kompensuojamuosius akies protezus gali skirti tik gydytojai, dirbantys ASP įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl šių paslaugų išlaidų apmokėjimo iš PSDF biudžeto.

Jei gyvenate ne lietuvojie

Jeigu Jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta yra užsienyje, pasinaudokite savo teise gauti kompensaciją už akies protezavimą Lietuvoje!

Europos Sąjungos ir ekonominės erdvės valstybėms susitarus dėl bendros sveikatos priežiūros visiems piliečiams, kiekvienas gali laisvai pasirinkti, kurioje Europos Sąjungos šalyje pageidauja gauti sveikatos priežiūros paslaugas.

Kokios sveikatos priežiūros paslaugų išlaidos yra kompensuojamos?

Išlaidos, susijusios su konsultacijomis, diagnostika ir gydymu gydantis tiek ambulatoriškai, tiek stacionare. Analogiškas planinis gydymas turi būti prieinamas šalyje, kurioje gyvenate ir kompensacijos dydis negali viršyti nustatytų tos šalies įkainių už atitinkamas procedūras.

Kokios išlaidos nekompensuojamos?

Nekompensuojamos kelionės, apgyvendinimo, vertimo bei kosmetinių ir grožio paslaugų išlaidos, taip pat išlaidos paslaugų ir procedūrų, kurios nėra prieinamos šalyje, kurioje gyvenate.

Daugiau informacijos rasite čia

Link: http://www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/tarpvalstybine-sveikatos-prieziura

Mūsų filialai

Pagrindinė Valtero protezų laboratorija yra Rygoje. Mūsų specialistai reguliariai konsultuoja ir teikia protezavimo paslaugas skirtingose šalyse.

Latvija

Ryga

Latvija

Ventspilis

Estija

Tartu

Estija

Talinas

Lietuva

Vilnius

Lietuva

Kaunas

Ukraina

Kijevas

Gruzija

Tbilisi

UK

Nottingham

Mokslinė institucija Valterio protezavimo laboratorija

Valtero protezų laboratorija – tai vienintelė plataus spektro akių protezavimo įmonė Baltijos šalyse, turinti ilgalaikę patirtį, kurioje dirba itin kvalifikuoti specialistai, savo žinių ir gebėjimų besisemiantys Vokietijoje, Rusijoje, Jungtinėje karalystėje ir JAV.

Kaunas, Lietuvs
A. Baranausko g. 28, Kaunas 51308, Lietuva

Priėmimas:
Telefono nr. +370 37 207612
El. paštas: info@akiuprotezai.lt

© SIA “Valtera protēžu laboratorija”. Visas tiesības paturētas 2020.

Kreipkitės į konsultaciją